Dovolenka Bulharsko - Travelagent.sk

 

Last minute dovolenka

 
 
 
 

Dovolenka 2016

Využite najvýhodnejšie Last Minute alebo First Minute 2016 a získajte viac info o: Dovolenka 2016
 
 

Najpredávanejšie destinácie

Dovolenka Egypt:
Výhodou tejto krajiny je celoročne dobré počasie, ktoré je základom pre vydarenú dovolenku, neodmysliteľné pamiatky a bohatá história, nádych orientu, Červené more s množstvom  živočíchov, výhodné nákupy, taktiež veľmi prijateľné ceny zájazdov.

Dovolenka Bulharsko:

Klientov do Bulharska privádzajú hlavne kvalitné služby za nízke ceny, príbuznosť našich rečí, v každom letovisku je množstvo atrakcií ako aqua parky, diskotéky, kolotoče a vodné športy.

Dovolenka Tunisko:
Tunisko je obľúbené pre exotické prostredie, stále počasie, výrobky z orientu, výlety a hlavne zájazdy do tejto destinácie sú lacnejšie ako do iných krajín.

Dovolenka Turecko:
Táto krajina za posledné roky patrí medzi najobľúbenejšie. Klienti si dovolenku v Turecku vyberajú hlavne pre vybavenosť hotelov, kvalitu služieb a chutnú kuchyňu. Lákadlom sú aj nákupy, zábava, pamiatky a dobré počasie.

Dovolenka Grécko:
Táto krajina láka turistov pamiatkami, pokojnou atmosférou, priezračným morom a romantikou. Väčšina klientov si dovolenku v Grécku obľúbi natoľko, že každý rok sa vyberú na iný ostrov.

Ďalšie obľúbené letoviská:

 

Dovolenka BulharskoDovolenka Bulharsko leto 2016:


Last minute a First minute Bulharsko 2016

Albena, Balčik, Carevo, Čajka, Černomorec, Kiten, Kranevo,
Lozenec, Nesebar, Obzor, Pomorie, Prímorsko, Ravda,
Slnečné Pobrežie, Sozopol, Svätý Konstantin, Sveti Vlas, Zlaté Piesky

Zadajte do vyhľadávača Vaše kritériá a vyhľadajte si dovolenku Vašich snov. Pre menej náročných máme v ponuke lacné 2* hotely, štúdiá a ubytovanie v súkromí. Pre náročnejších vyšie kategórie hotelov s all inclusive službami.

Bulharsko letecky zo Sliača aj z Popradu

Letecká dovolenka do Bulharska s odletmi zo Sliača, z Popradu, z Košíc a z Bratislavy už v ponuke.


Pre podrobné informácie o Bulharsku odporúčame stránky wikipedie v časti Bulharsko alebo www.bulharsko.sk.

Ak hľadáte recenzie hotelov v Bulharsku, odporúčame www.holidaycheck.cz alebo www.tripadvisor.com, ktoré patria medzi najobjektívnejšie a najväčšie stránky zaoberajúce sa hodnotením hotelov.Dovolenka Bulharsko - popis krajiny a destinácie


Informácie o krajine

Bulharsko sa nachádza na Balkánskom polostrove v juhovýchodnej Európe. Susedí s Rumunskom, Srbskom, Čiernou Horou, Macedónskom, Gréckom a Tureckom. Polovicu územia tvoria hory, ktoré sú ľahko dostupné. Typické bulharské pohostinné dedinky nachádzajúce sa pod nimi si zachovali tradície a pôvodnú atmosféru.

- Hlavné mesto: Sofia
- Rozloha: 110 910 km2
- Počet obyvateľov: cca 8 000 000
- Najvyššie položené miesto: Musala (2 925 m)
- Jazyk: Bulharský jazyk


Klimatické podmienky

Klimatické podmienky sú závislé od podnebia, ktoré je kombináciou stredomorského a východoeurópskeho. Letá sú príjemné slnečné s teplotami pohybujúcimi sa okolo 30°C, v horských polohách je o niečo chladnejšie. Zimné teploty sa pohybujú od 4°C do 6°C. Najčastejšie prší v horách, počas zimy niekedy krajinu zasiahne ťažké sneženie.