Dovolenka Korfu - Travelagent.sk

 

Last minute dovolenka

 
 
 
 

Dovolenka 2016

Využite najvýhodnejšie Last Minute alebo First Minute 2016 a získajte viac info o: Dovolenka 2016
 
 

Najpredávanejšie destinácie

Dovolenka Egypt:
Výhodou tejto krajiny je celoročne dobré počasie, ktoré je základom pre vydarenú dovolenku, neodmysliteľné pamiatky a bohatá história, nádych orientu, Červené more s množstvom  živočíchov, výhodné nákupy, taktiež veľmi prijateľné ceny zájazdov.

Dovolenka Bulharsko:

Klientov do Bulharska privádzajú hlavne kvalitné služby za nízke ceny, príbuznosť našich rečí, v každom letovisku je množstvo atrakcií ako aqua parky, diskotéky, kolotoče a vodné športy.

Dovolenka Tunisko:
Tunisko je obľúbené pre exotické prostredie, stále počasie, výrobky z orientu, výlety a hlavne zájazdy do tejto destinácie sú lacnejšie ako do iných krajín.

Dovolenka Turecko:
Táto krajina za posledné roky patrí medzi najobľúbenejšie. Klienti si dovolenku v Turecku vyberajú hlavne pre vybavenosť hotelov, kvalitu služieb a chutnú kuchyňu. Lákadlom sú aj nákupy, zábava, pamiatky a dobré počasie.

Dovolenka Grécko:
Táto krajina láka turistov pamiatkami, pokojnou atmosférou, priezračným morom a romantikou. Väčšina klientov si dovolenku v Grécku obľúbi natoľko, že každý rok sa vyberú na iný ostrov.

Ďalšie obľúbené letoviská:

 

Dovolenka Korfu

Dovolenky, first minute a last minute Grécko - Korfu
Last minute a first minute Grécko

Dovolenka Korfu - popis ostrova a fakultatívne výlety


Dovolenka Korfu - destinácia

Korfu - Táto zelená perla Iónskeho mora je otvoreným múzeom kultúr, ktoré zanechali ostrovu a jeho obyvateľom to najlepšie zo svojho dedičstva. Vďaka tomu má Korfu tak jedinečný a neopakovateľný charakter.

Korfu je druhým najväčším, najzelenším a zároveň najsevernejším ostrovom Iónskeho súostrovia. Je obľúbený vďaka svojej nenarušenej prírode, belasým pieskovým a okruhliakovým plážam s krištáľovo čistým morom. Členité pobrežie s množstvom malebných zálivov, krásne útesy zvažujúce sa do tyrkysového mora, olivové a pomarančové háje, úžasné prírodné scenérie, množstvo historických pamiatok – toto všetko ponúka tento očarujúci ostrov.

Dovolenka Korfu - poloha

Korfu leži v Iónskom mori západne od Albánska, priamo oproti južnému Taliansku. Od pobrežia Albánska a gréckeho Epiru hop delí len 2,5 km široká úžina pri ústí Otrantského prielivu. V hlavnom meste Kerkyre žije takmer polovica zo všetkých stálych obyvateľov. Nachádza sa tu veľký námorný prístav a medzinárodné letisko.

Dovolenka Korfu - počasie a klíma

Príjemné stredomorské podnebie vytvára predpoklad ideálnej dovolenky. Subtropická klíma zabezpečuje v lete príjemné slnečné počasie a v zime iba mierne ochladenie. Ostrov má veľký počet slnečných dní, teplota vzduchu a vody umožňuje stráviť dovolenku od mája do októbra.

Vždy zelený ostrov vďačí tejto prezývke vďaka výdatným zimným dažďom a bohatej celoročnej nádielke slnka. Pre vegetáciu sú typické olivové háje, píniové lesy, platany a eukalypty. Mierne zelené kopce v južnej časti, strmé vápencové pohorie na severe, mierna relatívne vlhká klíma a bohatstvo stredomorskej flóry, láka tento ostrov od nepamäti množstvo návštevníkov.
 

Dovolenka Korfu - letoviská

Korfu - KERKYRA

Hlavnou dominantou správneho a obchodného centra ostrova s mnohými pamätihodnosťami je benátska pevnosť. Kerkyrský záliv je využívaný ako prístav pre lode plávajúce z Talianska do Stredomoria. Prechádzka v úzkych uličkách asi 35-tisícového mesta, postaveného v benátskom štýle, ponúka romantické zážitky.

Korfu - AGIOS GEORGIOS

Letovisko ležiace v juhozápadnej časti ostrova ponúka krásne a dlhé piesčité pláže. Je veľmi príjemné, vhodné na prechádzky po pobreží či k blízkemu Krissiónskemu jazeru. Milovníci hudby, diskoték a večernej zábavy si tu prídu na svoje.

Korfu - MESSONGHI A MORAITIKA

Tieto dve letoviská sú sústredené na východnom pobreží Korfu, pri ústí rieky Messonghi. V oboch strediskách, ktoré sú pretkané sieťou typických taverien a barov, sa vám priamo ponúka stráviť jedinečný grécky večer. Páči sa tu predovšetkým mladým ľudom a všetkým, ktorí majú radi aktívny odpočinok.

Korfu - PERAMA

Toto obľúbené a pokojné stredisko sa nachádza asi 10 km od centra mesta Korfu, kam sa pohodlne dostanete pravidelnou autobusovou linkou. Nachádza sa neďaleko od rušného a obľúbeného letoviska Benitses. Ide o tiché miesto, kde vás nebude rušiť nočný život a odkiaľ môžete vychutnávať prekrásny výhľad na neďaleké polostrovy Kanoni a Pontikonissi.

Korfu - ACHARAVI

Na severnom pobreží ostrova sa nachádza hneď niekoľko stredísk s príjemnou a pokojnou atmosférou. Medzi tieto strediská patrí tiež Acharavi. Je vhodné pre klientov, ktorí chcú využiť čas dovolenky k ničím nerušenému pobytu na pláži alebo k pešej turistike v okolitej malebnej krajine s občasnou návštevou typicky gréckych taverien v okolí.

Korfu - KAVOS

Kedysi malá rybárska dedinka na juhu ostrova Korfu, z ktorej dnes vyrástlo rušné turistické centrum. Je obľúbeným dovolenkovým cieľom predovšetkým mladých ľudí z Anglicka a tých, ktorí preferujú počas dovolenky rušný nočný život. Samotný Kavos sa delí na tri časti – na začiatku vás privíta kľudná oblasť Agios Petros, potom samotné rušné centrum Kavos, a letovisko končí opäť pokojnou časťou nazvanou Aspros Kavos. Počas dňa je aj centrum Kavosu viac-menej kľudné, ale večer sa zmení na mestečko plné ľudí, ktorí zapĺňajú miestne bary a diskotéky a bavia sa do svitania. Lákadlom je aj niekoľko kilometrov dlhá piesková pláž s možnosťami vodných športov. Z pláže sa vám naskytne pohľad na grécku pevninu. Napriek rušnému nočnému životu nájdete v stredisku aj domy, ktoré sú situované mimo centra diania a turisti môžu ostať v pokojnom prostredí svojho prístrešku. Od hlavného mesta je Kavos vzdialený len hodinu cesty autobusom a jeho prístav je ideálnym východiskom pre rôzne fakultatívne výlety loďou. V prípade, že si požičiate auto, vyberte sa smerom na západ a asi po 10 kilometroch natrafíte na krásnu pláž so zlatistým pieskom Garganos

Korfu - BENITSES

Táto stará rybárska dedinka sa nachádza 8 km severne od strediska Moraitika, na východnom pobreží Korfu, s dvomi peknými plážami Ag Iannis a Tzaki, aj keď kamenistými. Obyvatelia dnes žijú prevažne z cestovného ruchu. Pomimo Benitses, trochu na sever, stoja zbytky cisárskeho mosta. Tento most spájal pláž so zámkom Achilleon a uľahčoval cisárovi Wilhelmovi prístup k moru. Obdivovatelia archeológie sa môžu vydať k zbytkom termálnych kúpeľov z 2. stor., ktoré boli kedysi súčasťou rímskej vily. Ruiny vonkajších múrov ešte aj dnes dosahujú výšku 4 m. Toto miesto bolo zrejme rekreačným už aj v dobe antiky. Z parkoviska v strede obce vás sem zavedie ukazovateľ k rímskym kúpeľom - Roman Baths.

Korfu - DASSIA

Blízko pri pláži sa nachádza niekoľko hotelov, aj veľmi luxusných. Apartmány sú na druhej strane rezortu. Ak hľadáte hotelové ubytovanie počas dovolenky, toto by mohlo byť jedno z vhodných miest. Súčasťou strediska je kemping. Pláž v stredisku Dassia je kamienková, dlhá niekoľko kilometrov. Na okrajoch rezortu sú aj dve pláže v malých zátokách. K dispozícií sú ležadlá a slnečníky. Pláž je čistá, ale na niektorých plážach na severovýchode ostrova, sa miestami vyskytnú chaluhy.

Korfu - KONTOKALI

Stredisko leží len 5 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta ostrova a ponúka príležitosť na strávenie príjemnej dovolenky v pokojnom prostredí. Za turistickými atrakciami sa dovolenkár môže vybrať do blízkeho centra.

Korfu - RODA

Kedysi malá rybárska osada na úpätí pohoria sa dnes stala známym turistickým strediskom. Nachádza sa na severe ostrova, hneď vedľa strediska Acharavi. Roda je dnes obľúbenou dovolenkou destináciou, široká pláž s pozvoľným vstupom sa rozprestiera po celej šírke strediska. Je veľmi dobre vybavená, sú tu centrá vodných športov a jazdecká škola. Večer stredisko hýri zábavou, je tu množstvo barov, reštaurácií, taverien a obchodíkov otvorených do neskorých nočných hodín. Na svoje si prídu rodiny s deťmi, ale aj mladí ľudia vyhľadávajúci zábavu. V Rode sa dá poprechádzať po pláži alebo podnikať výlety so vnútrozemia. V susediacom stredisku Acharavi sa nachádza moderný vodný park ponúkajúci množstvo športových aktivít.

Korfu - KOMMENO


Korfu - FAKULTATÍVNE VÝLETY

Fakultatívny výlet Korfu - Okruh ostrovom

celodenný autobusový výlet okolo ostrova s návštevou Achilionu zámku cisárovnej Alžbety Sissi, so zastávkou v nádhernom letovisku Paleokastritsa na západnom pobreží, s návštevou mužského kláštora a mnohých iných zaujímavých miest.

Fakultatívny výlet Korfu - Hlavné mesto Korfu

výlet, pri ktorom môžete spoznať hlavné mesto, navštíviť múzeum, vybrať sa za nákupmi, a toto všetko môžete spojiť s návštevou polostrova Kanoni a vychutnať si krásny výhľad na známy Myší ostrovček- Pontikonisi, na kláštor Vlacherna alebo na celú letiskovú dráhu, ktorá je jedna z najkratších v Európe.

Fakultatívny výlet Korfu - Modrá lagúna s grilovaním

plavba z Korfu, prehliadka pôvodnej rybárskej dediny Syvota, plavba na ostrovček Agia Paraskevi, prehliadka jaskyne Murtos, šnorchlovanie v Modrej Lagúne a obed na mori.

Fakultatívny výlet Korfu - Aqualand

návšteva vodného sveta s množstvom tobogánov a iných vodných atrakcií.

Fakultatívny výlet Korfu - Grécky večer

typická grécka večera a víno s ukážkami tradičných ostrovných tancov.

Fakultatívny výlet Korfu - Paxos a Antipaxos

celodenný výlet. Plavba po otvorenom mori, prehliadka morských jaskýň a kúpanie v zálive ostrova Antipaxos. Neskôr návšteva hlavného mesta ostrova Paxos Gaios.

Fakultatívny výlet Korfu - Albánsko

jednodňový výlet s možnosť navštíviť inú krajinu počas vašej dovolenky, krajinu plnú kontrastov, akou Albánsko je. Ráno odchod z Korfu loďou na pobrežie, do prístavu Saranda, kde je možná prehliadka tohto mesta s rímsko-katolickou bazilikou a múzeom. Saranda je zároveň veľmi romantické a obľúbené miesto aj pre novomanželov. Výlet je obohatený o chutný obed s miestnymi špecialitami, ktorý vám budú dopĺňať originálne albánske melódie. Po obede možnosť prechádzky po promenáde mesta, s výhodnými nákupmi, prípadne kúpania sa v kryštálových vodách Jónskeho mora, alebo dobrodružných výletov do okolia.