Dovolenka Sardínia - Travelagent.sk

 

Last minute dovolenka

 
 
 
 

Dovolenka 2016

Využite najvýhodnejšie Last Minute alebo First Minute 2016 a získajte viac info o: Dovolenka 2016
 
 

Najpredávanejšie destinácie

Dovolenka Egypt:
Výhodou tejto krajiny je celoročne dobré počasie, ktoré je základom pre vydarenú dovolenku, neodmysliteľné pamiatky a bohatá história, nádych orientu, Červené more s množstvom  živočíchov, výhodné nákupy, taktiež veľmi prijateľné ceny zájazdov.

Dovolenka Bulharsko:

Klientov do Bulharska privádzajú hlavne kvalitné služby za nízke ceny, príbuznosť našich rečí, v každom letovisku je množstvo atrakcií ako aqua parky, diskotéky, kolotoče a vodné športy.

Dovolenka Tunisko:
Tunisko je obľúbené pre exotické prostredie, stále počasie, výrobky z orientu, výlety a hlavne zájazdy do tejto destinácie sú lacnejšie ako do iných krajín.

Dovolenka Turecko:
Táto krajina za posledné roky patrí medzi najobľúbenejšie. Klienti si dovolenku v Turecku vyberajú hlavne pre vybavenosť hotelov, kvalitu služieb a chutnú kuchyňu. Lákadlom sú aj nákupy, zábava, pamiatky a dobré počasie.

Dovolenka Grécko:
Táto krajina láka turistov pamiatkami, pokojnou atmosférou, priezračným morom a romantikou. Väčšina klientov si dovolenku v Grécku obľúbi natoľko, že každý rok sa vyberú na iný ostrov.

Ďalšie obľúbené letoviská:

 

Dovolenka Sardínia


Dovolenka Sardínia - popis ostrova a fakultatívne výlety

Dovolenka Sardínia - ostrov

Sardínia je autonómny administratívny región Talianska ležiaci na rovnomennom ostrove a okolitých menších ostrovoch v Stredozemnom mori. Samotný ostrov Sardínia je druhým najväčším ostrovom Stredozemného mora po Sicílii. Región má rozlohu 24 090 km², 1,6 milióna obyvateľov a delí sa na 8 provincií. Hlavným mestom je Cagliari. Na ostrove sa hovorí po taliansky a po sardínsky.
 

Dovolenka Sardínia - strediská:

Sardínia - SAN TEODORO

San Teodoro je situované v jednom z najzaujímavejších častí pobrežia Gallura, ktoré je tiež považované za jedno z najkrajších pobreží ostrova. V posledných dekádach bolo stredisko vyvinuté ako známy a dôležitý stred Gallura a dnes ponúka hosťom veľký hotelov, sídiel a apartmánov, tiež nákupné a zábavné možnosti. Pobrežie San Teodoro sa rozkladá na veľkom území okolo 35 km, s krištáľovo jasným morom a absolútne najčistejšou vodou. Medzníkom tejto oblasti je ostrov La Tavolara, známy prírodnou atrakciou a kráľovsky trón vyčnievajúci z mora, ktorý je vidieť aj z pobrežia. Toto báječné pobrežie sa nachádza medzi žulovými útesmi a najlepšími bielymi piesočnatými plážami.

Sardínia - ISOLA ROSSA

Isola Rossa je malá rybárska dedinka s priľahlým piesočnatým zálivom. Miesto je ideálne pre šnorchlovanie. Letovisko sa rozprestiera na čarovnom úseku pobrežia na severozápade Sardínie v zálive Asinara, cca 50 km od prístavu Santa Teresa di Gallura a 76 km od prístavu Olbia. Útesy, ktoré kontrastujú s priezračným a smaragdovo zafarbeným morom nadobúdajúcim až červené odtiene, okúzľujú obzvlášť pri západe slnka. Sú tu známe reštaurácie pripravujúce lahôdky z langúst, ktoré sa tu bohato lovia. Isola Rossa ponúka klientom reštaurácie, bary, pizzeriu, diskotéku, menšie obchodíky a kaviarne. Stredisko je výhodným východiskovým bodom na výlety za historickými a archeologickými pamiatkami do známych turistických oblastí – Costa Smeralda, Santa Teresa, Castelsardo a Alghero, polostrov Stintiho.

Sardínia - PORTO CERVO

Pôvabné mestečko Porto Cervo sa nachádza na severovýchode ostrova. Táto oblasť sa vyznačuje jedinečnou architektúrou, belostnými plážami a priezračným morom. Stredisko má jeden z najkrajších prístavov Stredomoria, kde kotvia luxusné jachty a plachetnice. Nájdete tu butiky, prepychové hotely a nočné kluby, kde môžete stretnúť aj Naomu Campbell alebo Heidi Klum.

Sardínia - BUDONI

Letovisko sa nachádza na východnom pobreží Sardínie. Stredisko Budoni je súčasťou provincie Nuoro. Tento región je veľmi vyhľadávaný, hlavne kvôli blízkosti letiska Olbia a Costa Smeralda. Jeho ekonomika je závislá hlavne od poľnohospodárstva a turistiky. V stredisku môžete obdivovať krásne pláže Cala de Budoni, Tanaunella, Sanťanna, Ottiolu, Porto Ainuet.

Sardínia - OROSEI

Stredisko je umiestnené medzi morom a horami Tuttavista. Typické pre toto stredisko sú úzke ulice a krásne kostoly, zvlášť San Antonio Abate, chrám chránený starovekou pevnosťou Pisan. Kostol San Giacomo Maggiore, postavený medzi 17. a 18. storočím, je tiež zaujímavý. Okolie je bohaté na turistické atrakcie a prírodné pamiatky. Južnejšie leží Orosei Marina a Cedrino Pond, ktoré sú obývané rôznorodým vtáctvom. Osalla Beach, 5 kilometrov dlhá pláž, je veľmi pokojné miesto aj počas najväčšej sezóny. Ďalšie pláže sú Marina di Orosei (3 km), Fuile Mare (7 km) a Cala Liberotto (12 km).

Sardínia - OLBIA

Olbia v preklade znamená šťastné mesto. V súčasnosti je Olbia správnym strediskom rozvinutejšej severnej časti ostrova. Počet obyvateľov sa odhaduje na 50 000 a stredisko je označované za najvýznamnejší prístav pre cestujúcich z celého Talianska. Nachádza sa tu aj medzinárodné letisko.

Sardínia - PULA/SANTA MARGHERITA DI PULA

Známe letovisko, ležiace v tesnej blízkosti starovekého mesta Nora, je ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku. Na svoje si prídu i milovníci kultúry a športu. Pula sa vyznačuje prekrásnym morom a pobrežím. A preto má aj odpovedajúcu turistickú infraštruktúru. Pláž sa ťahá až k ,bízkej rekreačnej oblasti Santa Margherita (7 km), ďalšiemu veľmi vyhľadávanému cieľu letných návštevníkov. Veľký úseach si behom niekoľkých rokoch získalo miestne 18-kamkové golfové ihrisko Is Molas, kde sa usporadúvajú aj medzinárodné turnaje.

Sardínia - VILLASIMIUS

Oblasť Villasimius patrí k najvyhľadávanejším oblastiam Sardínie. Leží zhruba 50 kilometrov odh alvnéh mesta Cagliari. Je vyhlásená predovštkým svojimi nádhernými bielymi piesočnatými plážami (pláž Riso, Cala Caterina, Cala Pira) a rozprávkovým, do tyrkysových farieb zladeným morom. V rpístavnom mestečku Villasimius sú obchody, reštaurácie a zázemie služieb.

Sardínia - COSTA REI

Letovisko Costa Rei leží uprostred široko otvorenej zátoky 70 km východne do VAGLIARI. Pre túto oblasť sú typické dlhé pláže s bielym pieskom a tyrkysovým morom, ktoré sa striedajú s malými romantickými zálivmi. Klientom je k dispozícií odchodné centrum, požičovňa bicyklov, reštaurácie, bary, diskotéka, supermarket, potápačské centrum, školy windsurfingu a plachtenia. Oblasť je dobrou základňou pre rôzne druhy výletov.

Sardínia - VILLAPUTZU

Malé mestečko v kopcoch, vzdialené cca 45 km od Cagliari, s obchodmi, reštauráciami, lekárňou a ďalším zázemím. Letovisko Porto Corallo je vzdialené 4 kilometre, priamo pri mori.

Sardínia - VALLE DELL'ERICA

Veľmi kľudné miesto vhodné pre relax a odpočinok. Rozkladá sa na najsevernejšom výbežku Sardínie blízko malebného mestečka Santa Teresa di Gallura, kde je turistický rpístav a dokiaľ odchádzajú trajekty na francúzsku Korziku. Naproti leží súostrovie Arcipelago La Maddalena, ktorá je národným parkom, na východe (cca 15 kilometrov) je prístavné mestečko Palau. Typické pre túto oblasť sú romantické zákutia s malými piesočnatými plážami.

Sardínia - BAJA SARDINIA

Letovisko leží v bezprostrednej blízkosti známeho pobrežia Costa Smeralda 5 kilometrov od prístavu Ponto Cervo. Je to živé, pulzujúce mestečko, ktorá ponúka návštevníkom široké zázemie s barmi, reštauráciami, supermarketmi, diskotékami, známymi butikmi. Je to tiež miesto s krásnou prírodou a výnimočne zafarbeným morom. Blízko Baja Sardinia je aquapark.

Sardínia - COSTA SMERALDA / PORTO CERVO

Najvyhlásenejšie a najexkluzívnejšie pobrežie Sardínie je Costa Smeralda, tzv. Smaragdové pobrežie. Táto časť medzi prístavnými mestečkami Porto Cervo a Porto Rotondo sa vyznačuje romantickými piesočnatými plážami striedajúcimi sa so skalnatým pobrežím. V stredisku Porto Cervo sa v lete schádza európska „smotánka“, nájdete tu jachtový prístav, bary i butiky vyhlásených značiek.

Sardínia - GOLFO DI MARINELLA

Záliv Marinella sa rozkladá na južnom cípe Costa Smeraldy. Oblý záliv obklopujú pahorky, členité pláže lemujú komplexy apartmánov s rozkvitnutými záhradami. Najbližším mestom je 8 kilometrov vzdialené Porto Rotondo.

Sardínia - PORTO SAN PAOLA

Veľmi príjemné kúpeľné mestečko leží na severovýchode Sardínie sa rozkladá na pobreží Costa Dorata s prekrásnymi plážami a výhľadom na protiľahlý ostrov Tavolara. Sú tu prevažne malé pláže medzi žulovými balvanmi. Okolo hlavnej cesty, ktorá vedie mestečkom, je mnoho obchodov a reštaurácií.

Sardínia - SAN TEODORO/PUNTALDIA

Mestečko postavené na poloostrove Puntaldia v štýle najvyhlásenejšieho mestečka Porto Cervo, ale s pokojnejšou atmosférou. V centre sa nachádza niekoľko luxusných butikov, ale i malé obchodíky so suvenírmi, kaviarne, reštaurácie a neďaleko centra luxusného prístavu. Stredisko je známe predovšetkým fanúšikom golfu (9-jamkové ihrisko). Živé turistické mesto San Teodoro s mnohými obchodmi, barmi, reštauráciami a možnosťami zábavy je vzdialené cca 8 kilometrov.
 

Dovolenka Sardínia - fakultatívne výlety

Fakultatívny výlet - Barbagia

Národná prírodná rezervácia Barbagia, o ktorej sa hovorí, že je srdcom celej Sardínie, je jedným z očarujúcich a fascinujúcich miest na ostrove. Jej dôležitým centrom je Nuoro. Celé územie je prevažne hornaté a má veľmi bohatú históriu. Oblasť je jedným z najmenej osídlených miest v Európe, vďaka čomu sú tu zachované pamiatky a neporušená príroda.

Fakultatívny výlet - Orosei

Plavba po zálive Orosei, ktorý je tvorený vysokými krasovými skalami a vďaka svojmu čaru a jedinečnej atmosfére je často nazývaný perlou východného pobrežia ostrova. V ranných hodinách odchod autobusom do prístavu Marina di Orosei, kde sa nalodíte na motorový čln. Počas plavby zastávka v zátoke Cala Luna s možnosťou návštevy Grotta del Bue Marino, jaskýň prístupných len z mora. Následne pokračuje plavba cez zátoky Mariola Cala a Cala Biriola Goloritze, a v každej z nich máte možnosť okúpať sa v krištáľovo čistých vodách. Po návrate do prístavu transfer naspäť do hotela.

Fakultatívny výlet - Costa Smeralda

Costa Smeralda je členité pobrežie s čarovnými plážami, ktoré sa nachádza na severe Sardínie. Luxusná turistická oblasť je známa vďaka svojim krásnym plážam s bielym pieskom a nádhernou panorámou. Tento nezabudnuteľný deň Vám objasní, prečo sa práve o Costa Smeralde hovorí, že preslávila Sardíniu po celom svete. Najprv Vás autobus odvezie do dedinky Baia Sardinia, kde môžete obdivovať krásne priezračné more a dlhé pláže. Na promenáde nájdete množstvo obchodíkov so suvenírmi, barov a reštaurácií. Popoludní nasleduje prechod pozdĺž záhrad Pevero k známemu najluxusnejšiemu jachtovému prístavu Porto Cervo s nádherným výhľadom a budete mať príležitosť navštíviť centrum s možnosťou nákupov a zábavy alebo sa len prejsť popri prístave s kotviacimi luxusnými jachtami.

Fakultatívny výlet - Súostrovie La Maddalena

národný park rozkladajúci sa na 7 hlavných 40 malých ostrovov, z ktorých trvalo obývaný je len jeden z nich La Maddalena. Na ostrove môžete obdivovať priezračné more a podmorské koralové útesy. Na ostrove Caprera je pochovaný Giuseppe Garibaldi.

Fakultatívny výlet - Korzika

Ostrov, ktorý je prirovnávaný k Maledivám Stredomoria so zastávkou na nákupy v Bonifaciu.

Fakultatívny výlet - Palau

Mesto so známou skalou medveďa a večerným malým trhom. Z tohto miesta premávajú lode na La Maddalenu.